Nejčastější dotazy

2.  Všechny barevné gely- především pastelové  ( kromě řady Luxury Line a paint gelů ) je třeba vždy před prvním použitím dobře promíchat, perleť či pigmenty se mohou při delším stání usazovat na dně kelímku. Na kvalitu gelu/odstínu to nemá vliv.

3.  Který gel je vhodný na přírodní a problematické ( lámavé, poškozené ) nehty ?

UV Gel Gobra FLEXI Protein  – je přímo určen pro problematické nehty, medově středně husté konzistence, pružný, samovyrovnávací, podkladový a stavební v jednom, vhodný i na potažení přírodních nehtů, obsahuje proteiny a vitaminy A a E, vyživuje přír. nehet. Doporučujeme také na potahování nehtů na nohou.

Nyní NOVINKA Profi Fiber Bonder UV gel – podkladový gel se skelným vláknem ( tzv. HARD BASE ) – ideální pro problematické křehké nehty -.zpevňuje a je také vhodný jako podklad pod gellaky.

UV GEL FIBER ROSÉ – mléčně růžový – našlehaný – odlehčený, hustý profi stavební gel se skelným vláknem, tvrdý gel srovnatelný s akrygelem, vhodný na problémové, lámavé a křehké nehty, perfektní přilnavost, výborný na pinchování a stavbu na šablony. Neteče.

4. Pro problematické a mastící se nehty, které často trpí na odchlipy doporučujeme ACID BONDER Gel – podkladový gel – kyselý. Má velice dobrou  přilnavost – již žádné odhlipy!! Je osvědčený a mnoho zákazníků již bez tohoto podkladu nemůže být.

5. Který stavební gel je nejhustší ? Seřazeno od nejhustšího po středně husté:

Samozřejmě nyní nejhustší gel je POLYGEL – spojení akrylu s gelem – práce s nimi je jiná než s klasickými gely – více v popise přímo u výrobku.

1. IQ BUILDER GEL, PROFI FIBER ROSÉ Gel se skelným vláknem

2. BUILDER COVER NATUR – velmi hustý kamuflážní , není vyrovnávací, vhodný pro pomalé modelování, na šablony a pinčování.

3. ICE PINK + ICE BLUE – Profi FIBER CLEAR-B  – CRYSTAL  CLEAR – tyto všechny jsou středně husté – medové konzistence

Dále středně medově husté jsou:  MILK ROSA MASK, FLEXI Protein – spíše řidší.

6. Podkladový BASE GEL ( Profi Bonder nebo profi Fiber Bonder ) 

– doporučujeme používat jako podkladovou vrstvu pod všechny stavební gely, díky své řídké konzistenci se velmi dobře nanáší – vmasírovává se do nehtu, aby vytvořil tenoučký film a díky tomu gely  krásně přilnou a zabraňuje se tak odchlipům. Vrstva musí být opravdu velmi tenoučká, jen smočit štětec a vetřít do nehtu, v UV lampě stačí 1 min.

  • nově nyní nejoblíbenějším podkladem jsou RUBBER BASE gely – které mají maximální přilnavost a jsou pružné, skutečně odstranily veškeré problémy s odchlipy i u těch nejvíce problémových nehtech.

7. VYCHYTÁVKA – Doporučení pro LESKY:

Výpotkové lesky Violet i Clear LUX vždy nanášejte rovnoměrně a v tenké vrstvě, abyste zabránili smrštění gelu. Jestliže je však vrstva gelu příliš tenká, může povrch vypadat jako nerovný, to napravíte aplikací druhé vrstvy. Aby se vám lesk leskl opravdu maximálně, nestírejte výpotek ihned po vytažení z lampy, ale nechte chvilenku zchládnout, poté setřete mírně navlhčenou buničinou – netlačte a nakonec  vetřete olejíček a suchým čtverečkem vyleštěte do sucha – až povrch jakoby vrže – a dosáhnete tak maximálního lesku s mokrým efektem a lesk vám vydrží 3 týdny bez problému.

Rozdíl mezi Leskem Violet a Top Gloss LUX Clear je ten, že Violet je o něco málo řidší než LUX Clear.

U bezvýpotkových gelů ( Finish Shining Flexy ) zabraňte kontaktu s přírodním nehtem, v tomto místě by se gel odchlípl.

8. BAREVNÉ GELY – u některých více pigmentovaných barevných gelů se může stát, že pigment klesá na dno kelímku při delším stání, je tedy nutné jej promíchat – platí především pro jemné pastelové gely, které jsou hodně pigmentované, takže doporučujeme nanášet ve 2 tenoučkých vrstvách, mají však velice dobré krytí.

Gobra Nails